Üsküdar su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı firması Çözüm Merkezi telefon numarası 0216 612 55 90 dan bizi arayabilirsiniz. Üsküdar tesisatçı olarak son teknoloji cihazlarla tesisat kaçağı olan yeri tespit edip gereken onarım işlemlerini yapmaktayız.

Ev ve işyerlerinde bulunan temiz ve kirli su tesisatlarında zaman zaman sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlardan en fazla karşılaşılanı da su kaçaklarıdır. Su kaçakları duvarın içinde bulunan borunun çatlaması ya da farklı bir hasar durumunda dışarıya su sızdırmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun çözümü iki aşamalıdır. Öncelikle su kaçağının tespiti gerekmektedir. Bunun için eskiden uygulanan yöntemlerle kaçağın yeri son derece zor bulunmaktaydı. Fakat su kaçaklarını bulmak için teknolojik cihazların devreye girmesiyle bu durum artık son derece kolay bir hal almıştır. Üsküdar su kaçağı tespiti için de bu teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır. Bu tespit için farklı özellikteki birçok cihaz kullanılabilmektedir.

Üsküdar Su Kaçağı Cihazlı Tesisatçılar

Üsküdar su kaçağı tespiti için kullanılan cihazların her birisinin farklı bir özelliği bulunmakta ve her biri farklı durumlarda daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu cihazlar arasında bulunan akustik dinleme cihazları genellikle temiz su tesisatlarındaki kaçaklar için kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde su kaçakları çok kısa süre içinde bulunmaktadır. Akustik dinleme cihazları çok düşük sesleri algılayabilen cihazlardır. Bu cihazlar borunun içinden akan suyun sesini algılayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde kaçak olan borudaki farklı ses kolay bir şekilde fark edilmekte ve kaçağın yeri tespit edilmektedir. Fakat bunun için cihazı kullanan kişinin tecrübeli ve uzman olması son derece önemlidir. Bu kişinin tecrübesi ve uzmanlığı sayesinde su kaçağının bulunma süresi kısalmaktadır.

Üsküdar su kaçağı tespiti için kullanılan akustik dinleme cihazı bazen kaçağı tespit edememektedir. Bunun nedeni ise kaçağın çok küçük olması ve neredeyse hiç ses çıkarmamasıdır. Bu durumda ise farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Öncelikle tesisat kapatılmakta ve ardından da tesisata basınç verilmektedir. Bu basınç sayesinden su kaçağının olduğu bölümden çıkan ses biraz daha belirginleşmekte cihaz bu sesi algılamaktadır. Daha sonra ise su kaçağının olduğu bölüm kırılarak boruya ulaşılmakta ve boru hızlı bir şekilde tamir edilmektedir. Böylece su kaçağı kısa süre içinde en az hasarla çözülmüş olmaktadır. Teknolojinin sunmuş olduğu imkanlar bu alanda da insanlara büyük kolaylık sağlamakta ve hayatlarını rahatlatmaktadır.

üsküdar su kaçağı tespiti
0532 736 48 79 TIKLA ARA